Nauka hiszpańskiego. Dlaczego warto?

Jeśli marzysz o tym, aby Twoje dziecko odwiedziło najdalsze zakątki świata i świetnie porozumiewało się w językach obcych to najwyższa pora, aby wybrać dla niego odpowiednią szkołę hiszpańskiego w Warszawie. Wszyscy badacze zgadzają się, że im wcześniej dziecko zacznie uczyć się drugiego języka, tym lepiej. Niektórzy naukowcy twierdzą, że umiejętności nabywania drugiego języka osiągają szczyt w wieku 6 lub 7 lat lub wcześniej. Inni mówią, że szczyt formy przypada na okres dojrzewania. Wszyscy jednak zgadzają się, że dziecku znacznie trudniej jest nauczyć się nowego języka jeśli naukę rozpocznie zbyt późno. Ale ale… czy nauka języka jest tylko dla dzieci? Nie! Hiszpański w Warszawie jest dla każdego. 

Nauka hiszpańskiego. Czy warto? 

Na świecie istnieje wiele krajów hiszpańskojęzycznych, ponieważ hiszpański jest językiem urzędowym popularnych 20 krajów, a także Puerto Rico: Argentyna, Boliwia, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Kuba, Dominikana, Ekwador, Salwador, Równikowe Gwinea, Gwatemala, Honduras, Meksyk, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Peru, Hiszpania, Urugwaj i Wenezuela. Chociaż nie jest to język urzędowy, hiszpański jest powszechnie używany w Stanach Zjednoczonych, Belize, Andorze i Gibraltarze. Istnieje ponad 400 milionów rdzennych użytkowników hiszpańskiego, co czyni go drugim, po chińskim, pod względem najczęściej używanych języków na świecie. Angielski jest tuż za hiszpańskim, z około 360 milionami native speakerów. Hiszpański jest trzecim najczęściej uczonym językiem na świecie, po angielskim i francuskim. Oprócz 400 milionów rodzimych użytkowników, 9 milionów ludzi na całym świecie swobodnie używa hiszpańskiego jako drugiego języka do komunikowania się. W Europie hiszpański jest również powszechnie używany w Andorze i Gibraltarze, choć językami urzędowymi są odpowiednio kataloński i angielski. Ciekawostką jest, że w Szwajcarii około 150 000 osób, czyli 2,2 proc. populacji, mówi również po hiszpańsku. Jest to jeden z 24 języków urzędowych w Unii Europejskiej, a także jest używany przez małe grupy ludzi w innych krajach europejskich, takich jak Włochy, Niemcy, Francja i Wielka Brytania. Czy warto znaleźć szkołę hiszpańskiego w Warszawie? Chyba już powoli znasz odpowiedź na swoje pytanie… 

Jak znaleźć szkołę hiszpańskiego w Warszawie

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy wyborze szkoły językowej jest język, którego chcesz się uczyć. Jeśli już zdecydowałeś się na hiszpański w Warszawie warto odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim celu chcesz uczyć się języka. Czy planujesz w przyszłości wyjechać na uniwersytet za granicę? Jeśli tak, to gdzie będzie ten uniwersytet i w jakim języku będą prowadzone kursy? Czy tylko w hiszpańskim, a może też angielskim? 

A może często pracujesz z ludźmi z innego kraju? A może po prostu chcesz poznać nowych przyjaciół podczas podróży? Niezależnie od przyczyny, upewnij się, że wybierasz szkołę hiszpańskiego w Warszawie, która odpowiada Twoim wymaganiom. 

Dobry nauczyciel i wspaniała grupa to podstawa! 

Nauczyciel, który jest prawdziwym profesjonalistą jest podstawą. Poza tym, że naprawdę dobrze zna język, dobry nauczyciel powinien również przejść gruntowne szkolenie metodyczne w zakresie nauczania języków obcych. Powinien też mieć pozytywne nastawienie do swoich uczniów, być kreatywny, umieć słuchać i interesować się światem w ogóle. Ważne jest też, aby znaleźć grupę odpowiadającą naszemu poziomowi języka i określonym potrzebom. Zanim zostaniemy przydzieleni do grupy, powinniśmy zostać poproszeni o wypełnienie testu kwalifikacyjnego i zaproszenie do rozmowy ze specjalistą metodologicznym – jest to ważne, ponieważ ten wywiad jest nie tylko okazją do sprawdzenia naszego poziomu języka, ale także do wyrażenia naszych oczekiwań! W dobrej szkole hiszpańskiego w Warszawie korzystanie z podręcznika jest podstawą, ale uczniowie otrzymują też dodatkowe materiały, podczas zajęć odbywa się mnóstwo gier, niekiedy nawet uczniowie oglądają filmy. To wszystko sprawia, że nauka jest o wiele przyjemniejsza!