Kurs angielskiego dla dzieci

Angielski dla dzieci Warszawa

Kurs języka angielskiego dla dzieci Warszawa

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych na świecie. Oprócz tego, że w kilkudziesięciu państwach jest językiem urzędowym, to uchodzi także za uniwersalny sposób porozumiewania się. Możesz być pewny, że znając język angielski, zdołasz komunikować się z ludźmi na każdym kontynencie. Dzięki temu cały świat stoi przed Tobą otworem, a podróżowanie nie musi ograniczać się do miejsc, w których porozumiewa się tylko, znanym Ci językiem. Co więcej, znajomość języka angielskiego otwiera drzwi do budowania międzynarodowej kariery. Głównie z tych względów większość rodziców stara się, umożliwić swoim dzieciom naukę języków obcych już od najmłodszych lat. Szkoła językowa New-Effect prowadzi kurs języka angielskiego dla dzieci i zaprasza do wspólnej nauki pociechy w różnym wieku.

Naturalne predyspozycje dzieci do nauki języków obcych

Nauka dziecka jest uwarunkowana jego procesami rozwojowymi. W zależności od tego, w jakim wieku zacznie ono naukę, będą wykorzystywane inne systemy percepcji. Na przykład w trakcie rozwoju zmysłu słuchu, czy mowy, warto pozwolić dziecku zacząć osłuchiwać się z językiem. Przeprowadzono badania (Asher & Garcia, 1969; Oyama, 1976), które potwierdzają, że dzieci rozpoczynające naukę języka obcego przed 10 rokiem życia, mają zdecydowanie lepszą wymowę. Z łatwością przychodzi im poprawne wypowiadanie słów i stosowanie akcentów. Jest to możliwe między innymi dzięki wykorzystaniu umiejętności imitacyjnych. Jeśli dziecko odpowiednio często będzie osłuchiwało się z językiem i miało dobry model do naśladowania, to prędzej je zapamięta i sposób jego wymawiania. Głównie dlatego dorosłym ciężej jest poprawnie wymawiać słowa, w przeciwieństwie do dzieci, oni zaczęli osłuchiwać się z językiem, zanim ich zmysły percepcji zostały w pełni ukształtowane. Warto zapamiętać, że proces uczenia się postępuje wraz z budową schematów działania mózgu. Zatem wykorzystanie naturalnego dążenia dziecka do poznania świata, jest kluczowe w nauce języka obcego u dzieci. Poza tym uważa się, że jeśli dzieci w trakcie posługiwania się językiem obcym, nie są oceniane za błędy gramatyczne czy wymowy, bez skrępowania używają języka obcego w codziennej komunikacji i pomimo tych błędów,  za jakiś czas zaczynają mówić poprawnie. Dzięki temu nie są zawstydzone i bez przeszkód porozumiewają się nawet przy użyciu prostych schematów wypowiedzi. 

Jak wygląda kurs języka angielskiego dla dzieci w New-Effect?

Szkoła językowa New-Effect to miejsce, w którym język angielski naucza się sprawdzonymi sposobami. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam zdobyć cenną wiedzę i stworzyć efektywne metody przekazywania wiedzy. Nasi lektorzy zdobyli kwalifikacje do prowadzenia kursu języka angielskiego dla dzieci, a dzięki temu poznali i zaczęli stosować najpraktyczniejsze metody nauczania. Współpraca z dziećmi rządzi się swoimi prawami, więc warto wybrać firmę, która faktycznie ma kwalifikacje i predyspozycje do ich nauczania. W naszej szkole językowej odkryliśmy tajniki przekazywania wiedzy poprzez zabawę w trakcie nauki. Okazuje się, że dzieci z dużo większą chęcią uczą się właśnie w ten sposób. Aby je zaciekawić i zmotywować do nauki, stosujemy:

  • zabawy ruchowe, a w ich trakcie dzieci wykonują różne ćwiczenia, ale o ich wykonanie prosi się je w języku angielskim,
  • autorskie gry analogowe i online,
  • zadania manualne, aby pobudzić kreatywność i wyobraźnię,
  • rozwiązywanie łamigłówek i zagadek, dzięki którym dzieci ćwiczą umysł,
  • nauka praktycznych słów i zwrotów adekwatnych do sytuacji poprzez odgrywanie scenek z życia codziennego,
  • przedstawianie własnych upodobań w celu zmotywowania do wprowadzenia cząstki siebie na zajęciach i uczestniczeniu w życiu grupy,
  • przysłuchiwanie się mowie w języku angielskim w celu osłuchania się z językiem, wymową i akcentem,
  • nauka pisowni poprzez autorskie sposoby,  mające zaciekawić dziecięcą wyobraźnię.

Kurs języka angielskiego dla dzieci może zakończyć się zdobyciem certyfikatu Cambridge Young Learners na różnych poziomach (Starters, Movers, Flyers).