Poznaj nasz zespół

Szkoła językowa Warszawa

Marta Fiećko-Zawadzka

Nazywam się Marta Fiećko-Zawadzka. Jestem absolwentką Iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim, lektorem języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego oraz polskiego dla cudzoziemców, właścicielką Szkoły Językowej New Effect w Warszawie, trenerem nauczycieli. 

Pasjonuję się paktycznym nauczaniem dzieci, młodzieży i dorosłych. Jestem zwolenniczką bezpodręcznikowej edukacji, autonomii ucznia, wykorzystywania różnych metod motywacji w trakcie zajęć oraz miłośniczką tworzenia ciekawych oraz inspirujących zajęć. Pozytywna energia, mnóstwo pomysłów oraz poczucie humoru – tym staram się zarażać kursantów i nauczycieli.  Nauczanie języków obcych, motywowanie do działania oraz praca z ludźmi to moja pasja. Można powiedzieć, że jestem trenerem językowym z powołaniem…dowód? Urodziny obchodzę w Dzień Nauczyciela!

Przez te wszystkie lata cieszyłam się wieloma sukcesami moich kursantów, w przypadku dorosłych były to m.in. pomyślnie zdane certyfikaty Cambridge First oraz Advanced, a także pozytywnie ocenione rozmowy kwalifikacyjne w języku angielskim. Za każdym razem, gdy moi dorośli kursanci dzielą się ze mną sytuacjami z życia zawodowego, w których mogli wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte podczas naszych zajęć, rozpiera mnie duma a motywacja do działania jeszcze bardziej wzrasta. Obecnie uczę osoby na wysokich stanowiskach w międzynarodowych korporacjach, w różnych branżach. 

W przypadku dzieci i młodzieży, najbardziej cieszy mnie postęp, który zauważają nie tylko rodzice, ale sami kursanci.  Dowodzą tego wygrane konkursy szkolne, zainteresowanie językiem poza szkołą, słuchanie ulubionych piosenek w oryginalnej wersji językowej, powroty z wakacji z uśmiechem na ustach i zadowoleniem, że mogli oni porozumieć się z osobami z innych krajów. Mam wówczas poczucie, że to, co robię ma sens i że robię to dobrze i skutecznie. Potwierdzają to nie tylko opinie naszych kursantów, ale także fakt, że Stowarzyszenie ds. Jakości Nauczania Pase zaprosiło mnie do wystąpienia jako prelegent na Konferencji Young Learners dnia 9 marca 2019 oraz Konferencji „Kapelusze Lektora” 19 października 2019 . To niezwykłe wyróżnienie dla mnie i Szkoły New Effect oraz możliwość podzielenia się z innymi nauczycielami własnymi doświadczeniami, wiedzą i sposobami na motywowanie kursantów do rozwijania swoich umiejętności językowych.

Metody nauczania, które stosujemy w Szkole spotkały się z dużym entuzjazmem nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Zadowoleni kursanci zarekomendowali nas swoim znajomym a Szkoła Językowa New Effect dotarła do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, a nawet…Singapuru i Malezji!. 

Specjalizuję się w:

– kursach języka angielskiego, niemieckiego oraz hiszpańskiego 

– kursach stacjonarnych oraz online Business English

– kursach przygotowujących do certyfikatów Cambridge (wszystkie grupy wiekowe)

– kursach języka polskiego jako obcego (głównie online)

– szkoleniach dla nauczycieli języków obcych

– opiece metodycznej nauczycieli