Certyfikat Cambridge

Certyfikat Cambridge Warszawa

Certyfikat Cambridge w Warszawie

Nauka języka angielskiego jest podstawowym przedmiotem już w pierwszych latach nauki szkolnej. Głównie dlatego, że to właśnie ten język uznano za uniwersalny/międzynarodowy, czyli taki, który pozwoli Ci porozumieć się z mieszkańcami innych państw, a nawet kontynentów. Język angielski jest językiem urzędowym w kilkudziesięciu krajach. Jego znajomość otwiera drzwi do międzynarodowej kariery. Zanim jednak otrzymamy propozycję awansu lub nauki za granicą, musimy udokumentować poziom naszych umiejętności. Idealnym do tego sposobem jest Certyfikat Cambridge, czyli uznawany na całym świecie dokument, potwierdzający znajomość języka angielskiego.

W jaki sposób określa się znajomość języka angielskiego?

W Europie od lat 90-dziesiątych obowiązują uniwersalne oznaczenia poziomów zaawansowania językowego. Dzięki nim ujednolicono system opisywania znajomości języka angielskiego. Wyróżnia się:

 • A1 (Beginner) – poziom początkujący,

 • A2 (Elementary/Pre-intermediate) – poziom podstawowy,

 • B1 (Intermediate) – poziom średnio zaawansowany,

 • B2 (upper/post-intermediate) – poziom ponad średnio zaawansowany,

 • C1 (Advanced) – poziom zaawansowany,

 • C2 (Nearly native-speaker level) – poziom biegłości językowej.

Uogólniając, poziom A stosuje się do osób początkujących, B średnio-zaawansowanych, a C płynnie posługujących się językiem angielskim. Certyfikaty Cambridge zostały stworzone i opisane w taki sposób, aby ich nazewnictwo odzwierciedlało uniwersalny system oceny znajomości języka angielskiego. Zatem można je podzielić na:

 • YLE: Starters, Movers, Flyers – Testy Cambridge Qualifications dla dzieci,

 • First for Schools – dla młodzieży, poziom B2,

 • KET: Key English Test – poziom A2,

 • PET: Preliminary English Test – poziom B1,

 • FCE: First Certificate in English – poziom B2, 

 • CAE: Certificate in Advanced English – poziom C1,

 • CPE: Certificate of Proficiency in English – poziom C2.

Certyfikat Cambridge – szczegóły

Certyfikaty Cambridge uznawane są przez ponad 25 000 instytucji edukacyjnych i gospodarczych, a także organizacji i instytucji rządowych na całym świecie. Potwierdzenie znajomości języka angielskiego poprzez ten certyfikat, nigdy nie będzie kwestionowane. Egzaminy zdawane na każdym z poziomów układane są na podstawie najnowszych i najefektywniejszych standardów testowania oraz nauczania języka angielskiego. Cambridge English Qualifications oznaczają zatem wiarygodność, a także rzetelność, której ufa się na całym świecie. Każdy z egzaminów trudnością odpowiada poszczególnym poziomom Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Na ich podstawie dokładnie można określić, poziom wiedzy w ramach wszystkich czterech sprawności językowych – mówienia, pisania, czytania i rozumienia ze słuchu. Certyfikaty Cambridge dają możliwość sprawdzenia umiejętności komunikacyjnych wymaganych w środowisku anglojęzycznym pracowniczym, a także społecznym. Decydując się na przystąpienie do egzaminu, warto zapoznać się ze skalą punktacji każdego z nich. Otóż w ocenie umiejętności egzaminowanych, nie używa się takich sformułowań, jak zaliczono lub nie. Ostateczny wynik to zsumowana ilość punktów, która oznacza:

 • 160 – 179 punktów = B2, czyli Biegłość na poziomie zaawansowanym,

 • 180 – 199 punktów = C1, czyli Pełna biegłość językowa,

 • 200 –  230 punktów = C2, czyli Język ojczysty lub biegłość dwujęzyczna.

Certyfikaty Cambridge w New-Effect

Szkoła językowa New-Effect to prowadzona od wielu lat firma. Przez 13 lat działalności pomogła w nauce języka angielskiego i przygotowaniu się do Certyfikatów Cambridge wielu osobom. Grupa zadowolonych klientów stale się powiększa, co tylko potwierdza skuteczność stosowanych przez nas metod nauki. Kilkanaście lat prowadzenia lekcji językowych, umożliwiło nam w znacznym stopniu przybliżyć się i poznać najefektywniejsze sposoby nauki w trakcie lekcji indywidualnych, jak i grupowych, a przede wszystkim tych, które mają pomóc w przygotowaniach do egzaminu. Nasi lektorzy to wykwalifikowana kadra, która z pasją wykonuje swój zawód. Wiemy, jak współpracować z osobami w różnym wieku oraz jak je motywować. Decydując się na rejestrację do egzaminu przez naszą szkołę, otrzymasz atrakcyjną zniżkę na egzamin, ale przede wszystkim cenną wiedzę i materiały do nauki.