Poznaj nasz zespół

Aleksandra Szewc

metodyk kursów dla dzieci i młodzieży

Nazywam się Aleksandra Szewc. Prywatnie jestem pasjonatką psychologii oraz języków obcych, na co dzień natomiast, łącząc dwa największe zainteresowania, zajmuję się nauczaniem języka angielskiego oraz włoskiego. Swoje miejsce w szeregach New Effect odnalazłam w 2019 roku. 

W pracy lektora najbardziej cenię zmienność i dynamikę, więc mimo że zajmuję się głownie indywidualnym nauczaniem dorosłych, znajduję także przestrzeń na zarażanie miłością do języków  grupy przedszkolne, wczesnoszkolne oraz młodzież. Uważam, iż jednym z całego pęku kluczy do sukcesu jest zbudowanie szczerej i prawdziwej relacji z kursantem, dlatego też zajęcia przygotowuję zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami ucznia. Skutkuje to większym zaangażowaniem i motywacją do rozwoju a także wyjątkową, otwartą i ciepłą atmosferą podczas zajęć. 

Niezależnie od tego, czy kurs jest indywidualny, czy grupowy oraz czy odbywa się online, czy stacjonarnie – podczas zajęć stawiam na wykorzystywanie żywego materiału (filmy, muzyka, artykuły), gier, nowych technologii oraz materiałów stworzonych przeze mnie i/lub kursanta, w celu rozwoju kompetencji leksykalnych, gramatycznych oraz szlifowania płynnej komunikacji. 

Bardzo cieszą mnie najdrobniejsze nawet postępy, jednak najbardziej satysfakcjonujący dla mnie, jako lektorki, jest moment, gdy moi kursanci dostrzegają, że nauka języka obcego to nie zakuwanie  słówek i formułek, a pasjonująca układanka, w której każdy element łączy się z innym, wynika z poprzedniego i otwiera drzwi do poznania następnych. 

 

Prowadzę kursy j. angielskiego i włoskiego:

  • indywidualne dla dorosłych
  • online dla dorosłych
  • ogólne dla dzieci i młodzieży (także online) 
  • przygotowujące do egzaminów szkolnych
  • konwersacyjne dla młodzieży i dorosłych