Angielski dla dzieci – nauka od najmłodszych lat

Nauka języka obcego rozwija strategie uczenia się oraz pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy dziecka. Coraz więcej rodziców decyduje się na poszerzanie horyzontów swojego malca i zapisuje je na kurs języka angielskiego dla dzieci w Warszawie.

  1. Dlaczego warto rozpocząć naukę od najmłodszych lat?

Wielu rodziców staje przed dylematem czy zapisać swojego malucha do szkoły językowej. Czy to odpowiedni moment, aby zdecydować się na kurs angielskiego dla dzieci? Wprawdzie mówiąc, im wcześniej, tym lepiej! Nauka wcale nie musi być nudna, a wiele szkół językowych oferuje kursy przygotowane specjalnie dla najmłodszych. Podczas zajęć z języka angielskiego dla dzieci nikt nie oczekuje, że dziecko po kilku zajęciach będzie mówiło po angielsku płynnie. Celem nauki w tak młodym wieku nie jest zapamiętywanie trudnych słówek ani pisanie egzaminów. Nauka odbywa się poprzez zabawę, a tematyka zajęć z języka angielskiego dla dzieci dostosowana jest do wieku. Dzieci odgrywają ciekawe i zabawne scenki, co ułatwi im poznawanie nowych słówek. Znajomość angielskiego jest obecnie niezbędna, ponieważ posługuje się nim ok 1,5 miliarda ludzi na świecie, co czyni go najpopularniejszym na wszystkich kontynentach. Język angielski to język biznesu, nauki i współpracy międzynarodowej. Decydując się na uczestnictwo Twojego malucha w kursie angielskiego dla dzieci zapewniasz mu lepszy start na przyszłość! Dla osób w młodym wieku, nauka tego języka niesamowicie popłaca. Zapewnia możliwość studiowania za granicą, poznawania ludzi z różnych zakątków świata oraz zwiększa szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Opanowanie do perfekcji języka angielskiego dla osoby dorosłej stanowi nie lada wyzwanie. Praca, pielęgnowanie swoich pasji i brak tak dużej ilości wolnego czasu jak kiedyś stanowi ogromną przeszkodę. Dzieci zaś mają mnóstwo czasu na naukę. Na zajęciach z angielskiego dla dzieci, pociechy naśladują wymowę, a z czasem samoistnie rozpracowują zasady gramatyczne takie jak tworzenie szyku zdań czy zadawanie pytań. W miarę dorastania, umiejętność naturalnego przyswajania języka niestety maleje. W nastoletnim wieku przyswajamy wiedzę świadomie, a to znaczy, że pewnych zasad musimy nauczyć się na pamięć.

  1. Dlaczego dzieci przyswajają wiedzę szybciej niż dorośli?

Badania wykazują, że komórki mózgu małego dziecka są dwa razy bardziej aktywne od komórek mózgu osoby dorosłej. Mniej więcej do 10 roku życia aktywność neuronów dziecka dwukrotnie przewyższa aktywność neuronów dorosłego. Zatem stwierdzenie, że dzieci to mali geniusze nie jest ani odrobinę mylne. Podczas gdy nauka dla dorosłego człowieka staje się żmudnym procesem nieustannego powtarzania informacji, dzieciom zapamiętywanie przychodzi łatwo i naturalnie. Chłoną wiedzę niczym gąbka i nie ma w tym żadnej przesady.

  1. Angielski dla dzieci – jaką szkołę językową w Warszawie wybrać?

Szkoła językowa New Effect mieszcząca się w Warszawie prowadzi kursy z języka angielskiego dla dzieci. Każde dziecko lubi uczyć się poprzez dobrą zabawę. W New Effect poznawanie języka obcego staje się przyjemnością, maluchy na zajęciach z angielskiego dla dzieci mogą dać upust swojej wyobraźni, energii oraz naturalnej ciekawości świata. Dzieci bardzo szybko akceptują fakt, że angielski służy do komunikowania się i dlatego nauka języka nie jest dla nich sztuczna, a naturalna potrzeba komunikacji sprawia, że odpowiednio zachęcone dzieci podejmują próby wysłowienia się w języku obcym.

  1. Angielski dla dzieci – jak maluchy uczą się w warszawskiej szkole językowej New Effect?

– biorą udział w zabawach ruchowych, podczas których poprawnie wykonują polecenia usłyszane w danym języku obcym

– uczestniczą w autorskich grach analogowych oraz online

– uruchamiają swoją wyobraźnię i kreatywność  poprzez zadania manualne

– rozwiązują łamigłówki i zagadki

– odgrywają scenki z życia codziennego, dzięki czemu uczą się języka w praktyce

– wprowadzają swój świat na zajęcia językowe

– wsłuchują się w język mówiony przez całą lekcje

– instynktownie wypowiadają podstawowe komunikaty w języku obcym już po paru zajęciach

– poznają pisownię języka obcego w ciekawy i motywujący sposób

– zdają certyfikaty Cambridge Young Learners na różnych poziomach (Startes, Movers oraz Flyers)