Kurs języka angielskiego online – więcej niż tylko konwersacje

Nauka języków obcych online jest już stosowana od dawna na całym świecie. Rozwój technologiczny, różnego rodzaju programy oraz aplikacje pozwalają na kontakt z innymi krajami, zarówno w sektorze biznesowym, prywatnym jak i edukacyjnym.Mimo zaawansowanych technologii, w dalszym ciągu panuje przekonanie, że zajęcia językowe przez Internet to tylko konwersacje, bo w końcu w jaki sposób można przenieść stacjonarną lekcję do świata online?

Kursy językowe online to pełnowartościowe zajęcia, które różnią się jedynie ekranem oddzielającym kursantów i lektora. Metodyka nauczania, narzędzia oraz materiały wykorzystywane w trakcie kursu są takie same, jak podczas stacjonarnych zajęć językowych. Dzięki temu z jakości i skuteczności lekcji mogą korzystać wszyscy kursanci, bez względu na to, w jakim kraju lub mieście się znajdują. Gdy ktoś otrzyma możliwość pracy lub studiów w innym państwie, nie oznacza to, że musi od razu rezygnować ze swoich dodatkowych aktywności. W dzisiejszych czasach inne strefy czasowe i odległości w tysiącach kilometrów nie stanowią już problemu, każdy może skorzystać z możliwości nauki z każdego zakątka świata.

Podobnie jak podczas zajęć stacjonarnych, na lekcjach online lektorzy również uczą zagadnień gramatycznych, ćwiczą z kursantami słownictwo, słuchanie ze zrozumieniem, poprawne pisanie maili czy artykułów, wspierają proces przygotowywania się do egzaminów i certyfikatów. Bez względu na to, czy są to zajęcia indywidualne, czy w małych grupach, przebieg kursu przebiega sprawnie i bez zakłóceń, a kursanci otrzymują dodatkową korzyść uczenia się bez konieczności wychodzenia z biura lub domu. Wystarczy telefon/laptop/tablet i dostęp do Internetu, a całą resztą zajmuje się lektor prowadzący. Wspólne wyznaczanie celów szkoleniowych z kursantem, a następnie współpraca by go osiągnąć w przyjemny, a zarazem skuteczny sposób – to zadanie lektora, które pozostaje niezmienne bez względu na formę prowadzenia zajęć (offline lub online).

Zdarza się, że ilość dostępnych programów do komunikacji i wideokonferencji przeraża naszych kursantów. Natomiast wszystko zależy od odpowiedniego podejścia, „mniej znaczy więcej”, dlatego zamiast korzystać z wielu programów, wybieramy jeden- prosty w obsłudze, bez konieczności przechodzenia przez skomplikowany proces rejestracji i z niego korzystamy w trakcie prowadzenia zajęć. Dzięki temu kursanci przekonują się, że poza ekranem telefonu lub komputera dzielącym im z lektorem, cała lekcja pozostaje bez zmian. Technologia nie wpływa negatywnie na jakość, efektywność i sposób nauczania, ponieważ na koniec dnia ostateczna decyzja co do wyboru narzędzi wykorzystywanych na zajęciach zależy od lektora oraz kursanta.

Zajęcia online są wspaniałą alternatywą dla każdego, kto:

– pozostaje w domu ze względu na pracę lub inne obowiązki, a jednocześnie nie chce rezygnować z możliwości samorozwoju

– ceni sobie komfort i woli oszczędzić czas na dojazdach

– chętnie spróbuje alternatywnego rozwiązania dla zajęć stacjonarnych

– poszukuje kursu szytego na miarę, dostosowanego do jego potrzeb i grafiku

– ceni sobie niezależność i elastyczne godziny zajęć

– zmienił tryb pracy/nauki/życia i chce kontynuować naukę korzystając z możliwości, jakie oferuje technologia

– widzi zajęcia online jako szansę na szybkie konsultacje przed ważnym wystąpieniem, prezentacją lub konferencją

– rozpoczyna lub kontynuuje naukę języka obcego, a priorytetem dla niego jest jakość i skuteczność w nauczaniu