Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Język hiszpański, obok angielskiego znajduje się w czołówce najbardziej popularnych i najczęściej używanych języków na świecie. Zastanawiasz się nad rozpoczęciem swojej przygody z español? Podpowiadamy, dlaczego warto postawić właśnie na ten język.

CO MA LONDYN DO MADRYTU?

Gdy ktoś posiada już pewną biegłość językową angielskiego, często decyduje się rozpocząć naukę hiszpańskiego. I bardzo słusznie. Oba te języki mają więcej wspólnego niż Wam się wydaje. Podobne struktury gramatyczne, słownictwo, wyrażenia stosowane w mowie codziennej – wszystko te elementy sprawiają, że nauka hiszpańskiego stanie się czymś znajomym, a dzięki temu również przyjemnym. Szybciej opanujemy język hiszpański gdy zauważymy podobieństwa do opanowanego już przez nas angielskiego. Umiejętność posługiwania się obydwoma językami otwiera nam wiele drzwi, w takiej sytuacji jesteśmy w stanie komunikować się na całym świecie, nie tylko na wakacjach i w celach prywatnych, ale również w biznesie, na ważnych spotkaniach, konferencjach lub gdy ktoś potrzebuje pomocy z naszej strony w chwili gdy brak znajomości hiszpańskiego uniemożliwia mu np. dotarcie do celu.

ATRAKCYJNOŚĆ I MELODYJNOŚĆ

Hiszpański jest nie tylko łatwy do opanowania, jego melodyjność i atrakcyjne brzmienie przyciąga każdego dnia kolejne osoby pragnące porozumiewać się w tym języku. Niektóre słowa i wyrażenia mogą wydawać się wręcz egzotyczne, inne na tyle zabawne, że automatycznie same pozostają w pamięci osoby uczącej się.

Dodatkowym atutem znajomości hiszpańskiego jest fakt, że planując wyprawę do Ameryki Łacińskiej, na południe Hiszpanii lub na Wyspy Kanaryjskie możemy bez problemu porozumieć się z mieszkańcami w ich języku, co bardzo często spotyka się z ich entuzjazmem i wdzięcznością, że nie trzeba ograniczać komunikacji jedynie do angielskiego. Gdy rozmawiasz z Hiszpanem w jego języku, bądź pewny że rozmowa przebiegnie zupełnie inaczej niż gdybyś rozmawiał tylko po angielsku, a Ty zdobędziesz kolejnego przyjaciela lub partnera biznesowego. Tak działa hiszpański!

WYRÓŻNIJ SIĘ

W dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi umiejętność komunikacji w języku angielskim. To już swojego rodzaju standard, oczywista oczywistość. Natomiast hiszpański wciąż oferuje „świeżość”, nowe wyzwania, na ulicach możemy spotkać osoby, których ojczystym językiem jest hiszpański, na rynku działają firmy hiszpańskie. Nawet Netflix stawia na hiszpański, mowa tu oczywiście o serialu Casa de Papel, który odniósł ogromny międzynarodowy sukces. Era wyśmiewania się z telenowel, hiszpańskich seriali komediowych jest za nami. Dziś znając hiszpański wyróżnisz się z tłumu, poszerzysz swoje horyzonty, zadbasz o swój rozwój a przede wszystkim poczujesz, że wykorzystujesz swój czas wolny w efektywny sposób, łącząc przyjemność kontaktu z nowym językiem z pożytecznym przyswajaniem nowych umiejętności. 

Nie zwlekaj i zacznij swoją przygodę z hiszpańskim już dziś!