Dlaczego warto kontynuować naukę języka w wakacje?

Koniec roku szkolnego to wyczekiwany moment przez wszystkie dzieci. Wakacje oznaczają brak nauki, rozrywkę, czas na granie w gry i oddawanie się swoim zainteresowaniom bez ograniczeń. O ile brak kontaktu przez dwa miesiące z przedmiotami takimi jak geografia, historia czy język polski nie odbijają się negatywnie na umiejętnościach uczniów, o tyle brak regularnego kontaktu z językiem obcym wpływa na pamięć, utrzymanie koncentracji oraz umiejętność płynnej komunikacji. Dlaczego warto zadbać o stały kontakt z językiem obcym podczas wakacji?

1. BY NAUKA NIE POSZŁA NA MARNE
W trakcie roku szkolnego dzieci robią postępy w nauce języka, przyswajają nowe słownictwo, poznają nowe czasy gramatyczne, dzięki którym mogą się swobodnie komunikować w języku docelowym. Nagłe zatrzymanie tego „rytmu” powoduje stopniowy regres w zasobie słów oraz materiału, którego kursanci zdążyli się nauczyć przez ostatnie miesiące. W efekcie, wraz z nadejściem września rozpoczyna się niepotrzebnie ponowna nauka zagadnień, które przecież już dawno były omawiane. „Lepiej zapobiegać niż leczyć” – to przysłowie znajduje swoje uzasadnienie nawet w kwestii przyswajania języków obcych.

2. BY SPRAWDZIĆ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI i ĆWICZYĆ UMYSŁ
Zajęcia wakacyjne nie muszą kojarzyć się z przymusem i nauką w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Wystarczy wybrać kurs oparty na odświeżeniu wiadomości z roku szkolnego w ciekawy sposób- bez zadań domowych i wszystkich elementów kojarzonych ze szkołą. Nawet jedna lekcja tygodniowo jest w stanie pomóc utrzymać pozytywne rezultaty osiągnięte wcześniej przez kursanta. Ćwiczenie języka w małych, regularnych dawkach zdziała więcej dla umysłu niż jednorazowe żmudne intensywne ćwiczenia w książce.

3. BY POŁĄCZYĆ PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM
Odpowiednio poprowadzone zajęcia wakacyjne w języku obcym nie tylko zagwarantują stały kontakt z językiem, ale również staną się okazją dla kursantów do wymienienia opinii na ważne dla nich tematy: zainteresowania, gry, plany wakacyjne, sytuacje z życia codziennego lub ulubione seriale na Netlfixie. A to wszystko w języku docelowym!
4. BY PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA WYJAZD
Zajęcia letnie są idealną okazją do przygotowania się do wyjazdu, poćwiczenia zwrotów przydatnych podczas rozmowy z osobami posługującymi się wyłącznie językiem obcym. Jeśli mamy znajomych lub krewnych, z którymi chcielibyśmy porozmawiać po angielsku online, wspaniale jest móc takie rozmowy poćwiczyć z trenerem językowym, aby nabrać pewności siebie i płynności wypowiedzi.
5. BY MIEĆ CZAS DLA SIEBIE 
Podczas wakacji nie trzeba się spieszyć, słoneczna pogoda za oknem naturalnie budzi w nas pozytywne emocje. To czas, by zrobić coś dla siebie. Dorośli, którzy stale odkładali podejście do certyfikatu językowego lub rozpoczęcie swojej przygody z językiem obcym wreszcie mogą zrobić pierwszy krok w tym kierunku, bez napięcia i wygórowanych celów.
W przypadku rodziców, którzy chcieliby znaleźć chociaż godzinę dla siebie bez obecności ich dziecka, zajęcia wakacyjne są wspaniałą odpowiedzią na taką potrzebę. Dziecko spędzi ten czas pożytecznie i atrakcyjnie, a rodzice będą cieszyć się chwilą spokoju bez wyrzutów sumienia.

Zadbajcie o siebie w te wakacje, a my zadbamy o Wasz rozwój językowy.